SAĞLIK TESİSLERİ

Hastane içi lojistiğinde otomasyon çözümleri

HASTANE LOJİSTİĞİ

SAĞLIK ADINA VERİMLİLİK VE MODERNİZASYON FIRSATI

Daha uzun ortalama yaşam süreleri, yeni ilaç geliştirme ve daha etkin sağlık hizmetleri talebi gibi faktörlere bağlı olarak giderek artan maliyetler göz önüne alındığında, ekonomik açıdan sürdürülebilir bir sağlık sistemi gereksinimi her zamankinden daha hayati önem taşımaktadır. Hastanelerin üst düzey hasta bakım hizmetlerini dengeli bir bütçe ile birleştirmesi öncelik taşır. Lojistik akışların otomasyonu, kaynakların en iyi şekilde kullanılmasına önemli ölçüde katkı sağlayarak hasta bakımının verimliliği, emniyeti ve kalitesinin arttırılması için önemli katkı sağlar.

Oppent hastanelerin intralojistik akışlarını optimize etmeyi sağlayacak teknolojik çözümleri sağlık dünyasının kullanımına sunmaktadır.

LOJİSTİK

ZAMANINDA TESLİMAT, MALİYET YÖNETİMİ, MALZEMELERİN GÜVENLİ İŞLENMESİ/YÖNETİMİ VE ULAŞIM KALİTESİ GİBİ ETKENLER SAĞLIK SEKTÖRÜ İÇİN ÖNEMLİDİR.

Sağlık tesislerinde farklı alanlardaki malzeme taşımasının otomasyonu, teslimat sürelerini optimize ettiği gibi, aynı zamanda hastane personelinin hasta bakımına aynı zamanda daha fazla zaman ayırabilmelerini sağlar. Taşınan malzemelerin bütünlüğünü korumak, yüksek seviyede hijyen sağlamak ve hastaların sağlığını garanti altına almak için sağlık sektöründe ulaşım kalitesi diğer sektörlerden çok daha önemlidir. Acil transfer gerektiren durumlarda, taşıma otomasyonu, yüksek güvenlik standartlarını sağlarken, teslimat sürelerini önemli ölçüde azaltabilmektedir.

Hasta bakımı kalitesi ile yönetim maliyetlerinin sınırlanması arasındaki gerekli denge arayışında başlıca faktörlerden biri yiyecek içecek, çamaşırhane, atık, sterilizasyon, eczane, laboratuvar ve genel sarf malzemeleri gibi hizmetlerin optimizasyonudur. Otomasyonun kullanılması, yüksek depolama yoğunluğu, malzeme toplamada işlemsel verimlilik, malzemelerin dış etkenlerden korunması ve taşınan malzemelerin izlenebilirliği açısından önemli yararlar sağlar.

LABORATUVAR

TAŞIMA OTOMASYONU İŞ TAMAMLAMA SÜRELERİNİN AZALTILMASINA YARDIMCI OLUR.

Laboratuvarlar, hastalıkların tanısal ve tedavi edici çalışmaları için önemli bir rol oynamaktadır. Hızlı tıbbi raporlama, hastaların bakım kalitesinin arttırılmasına katkıda bulunur ve sağlık kuruluşlarının mükemmellik profillerini yükseltir. Bu nedenle, klinik bilginin üretilmesinda faliyet gösteren her sektör, İş Tamamlama Sürelerini azaltmak için tasarlanmış organizasyonel ve teknolojik çözümleri özellikle tercih ediyor.

Laboratuvara ve onların ilgili çeşitli çalışma alanlarına yapılacak otomatik taşıma, daha yüksek bir bakım kalitesi beklentisindeki hastalar ve klinik müdahaleleri daha zamanında yapmayı hedefleyen hastane departmanları için İş Tamamlama Sürelerini etkili bir şekilde azaltmayı sağlayacak bir çözümdür.

ECZANE

TEKNOLOJİ HARİKASI ECZANELER ÜRÜN SEÇİMİNİ VE DEPOLAMAYI OTOMATİK OLARAK YAPAR.

Hastane eczanesi yüksek standartta hasta bakımı kalitesi ve maliyet sınırlaması arasında gerekli olan stratejik dengenin arayışındadır.

Otomasyonlu depoların kullanılması, atıl stokta azalma, arz hatalarını önleme, ilaçlara güvenli ve kontrollü erişim sağlama ve yüksek depolama kapasitesi sunarak depolama alanlarını en kullanışlı hale getirir.

OTOMASYONLU
DEPOLAMA SİSTEMİ

info@oppent.com.tr
turkey@oppent.com

Cevizli Mahallesi
Tugayyolu Caddesi
Ofisim İstanbul Plazaları
B.Blok Kat11, Ofis:64, 34846
Maltepe - İstanbul - TÜRKİYE

Copyright © 2017 OPPENT. Her hakkı saklıdır.
Tasarım ve içerik yönetimi hizmetleri SNGRL Danışmanlık tarafından sağlanmaktadır.