KONUTLAR

Atık yönetimi için çevreci yeşil çözümler

ATIK YÖNETİMİ İÇİN ÇEVRECİ YEŞİL ÇÖZÜMLER

Atık toplama kentsel planlama ve kalkınmada önemli bir rol oynamaktadır. Sürdürülebilir kentsel bir geleceğe yatırım yapmak isteyen şehirlerde BKA (Belediye Katı Atıkları) yönetimi için etkili çözümler stratejiktir. Her yıl dünya çapında açığa çıkan atık miktarı, çevreye saygı duyan ve aynı zamanda vatandaşların ve operatörlerin sağlığını koruyan sistemlere duyulan gereksinimi artırmaktadır. Atık sınıflamasını optimize etmek, çevresel sürdürülebilirliği izlemek ve yaşam kalitesini artırmak için atık yönetimi sürecini basitleştirmeyi amaçlayan çözümler hayati öneme sahiptir. Oppent çözümleri, şehirler ve yeni kentsel alanlar, yerleşim alanları, servis merkezleri, alışveriş merkezleri, tatil beldeleri ve kıyı alanları gibi çeşitli alanlardaki uygulamalarla kaliteli ve verimli teknoloji ile birlikte sürdürülebilirlik sunarak bu yönde ilerlemektedir.

ATIK TOPLANMASI VE TRANSFERİ

ÖNÜMÜZDEKİ YEŞİL HEDEF:

GELECEĞİN ŞEHRİNDE ATIKLAR YERALTINDA TAŞINIR

Kentsel atık sorunu, Oppent tarafından tasarlanan pnömatik toplama sisteminde yeni ve etkili bir yanıt bulmaktadır. Modern şehirlerde su ya da elektrik gibi hizmetlerin sağlanması için gelişmiş teknolojiler bulunurken, geleneksel atık toplama sistemi halen bir yüzyıl öncesi uygulamalarını kullanmaktadır. Bugün, pnömatik atık toplamanın gelecek için bir standart haline gelebileceğine inanıyoruz.

Oppent, geleneksel yerçekimli gönderim konseptini modernize edip, en son yenilikleri kullanarak devrim yaratan bir dizi çözüm sunar. Toplama noktalarına veya yükleme istasyonlarına yakınlık nedeniyle Oppent sistemleri kullanıcıların atık ayrıştırmasını kolaylaştırır.

OTOMATİK ATIK SİSTEMİ

Kullanıcılar mahalle veya binaların stratejik alanlarında bulunan yükleme istasyonlarına atık torbalarını bırakır; borular ağı vasıtasıyla atık daha sonra merkezi bir toplama noktasına pnömatik tüplü taşıma ile yönlendirilir. Özel üfleyiciler, atıkları merkezi toplama noktasına doğru ileten bir hava akışı yaratmak amacıyla boru sistemi boyunca basınç oluştururlar. Atıklar, 2 km uzunluğunda 70 km / saate kadar olan bir hızda taşınmaktadır. Merkezi toplama istasyonunun içine girdikten sonra atıkları transfer etmek için kullanılan siklon atık hava ile ayrılırken kompaktör depolama hacmini azaltır. “Aktif karbon” filtreleri (kötü kokuların giderilmesi için) ve “torba” filtreleri (ince tozların ayrıştırılması için), içerideki havayı atmosfere bırakmadan önce temizler. Sıkıştırılmış atık, taşıma kamyonları tarafından periyodik olarak toplanan özel kaplara (farklı atık türlerine göre bölünmüştür) konmaktadır.

Sistemin işleyişini düzenleyen tüm cihazların bulunduğu merkezi toplama istasyonu yerüstünde veya yeraltında inşa edilebilir ve kentsel çevreye kolayca entegre edilebilir. Merkez istasyonun boyutları, hizmet verilen konut sayısı ve toplanan atık türlerine gore değişkenlik gösterir.

YERÇEKİMLİ SİSTEM

OTOMASYON VE İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ YENİLİKLER SAYESİNDE SİSTEM MEVCUT YERÇEKİMLİ GÖNDERİM KONSEPTİNİ ÜST SEVİYELERE TAŞIYOR.

Kullanıcı, atıklarını yerüstüne konumlanmış bir yükleme istasyonuna bırakır ve sistemin ilgili atık kabına göndermesine izin vermek için atığın türünü seçer. Sistem, farklı katlarda yükleme kapaklarının aynı anda açılmasını önleyerek kullanıcılar için toplam güvenliği sağlar. Sistem, bir kap en üst seviyede dolduğunda uzaktaki bir yükleme istasyonu olsa bile sinyal gönderir ve artık kullanıcıların benzer atıkları içeren poşetleri bırakmaları engellenir.

info@oppent.com.tr
turkey@oppent.com

Cevizli Mahallesi
Tugayyolu Caddesi
Ofisim İstanbul Plazaları
B.Blok Kat11, Ofis:64, 34846
Maltepe - İstanbul - TÜRKİYE

Copyright © 2017 OPPENT. Her hakkı saklıdır.
Tasarım ve içerik yönetimi hizmetleri SNGRL Danışmanlık tarafından sağlanmaktadır.